PUBLIKĀCIJAS

Latvijas lielāko konfesiju bīskapi parakstīja kopīgu aicinājumu, lai iestātos par bāreņu likteni Latvijā

Norādot, ka valstī bērnu namos dzīvo gandrīz 2000 bērnu, un pēdējo gadu laikā Latvijas draudzes, darbojoties dažādos projektos bāreņu atbalstam, ir ieguvušas pieredzi, kā arī izvērtējušas problēmas, kas kavē ģimeniskas vides nodrošināšanu bērnu namos un citās aprūpes iestādēs bērniem, kas palikuši bez mātes un tēva gādības, bīskapi aicina atbildīgās institūcijas aizliegt no savām ģimenēm šķirtiem bērniem, kuri vēl nav sasnieguši trīs gadu vecumu, nonākt sociālās aprūpes iestādēs.


biskapu_aicinajums

Lasīt >>

Intervija ar audžumammu Dzintru Ābolu no Kandavas

Audžubērniem ir pilnīgi citi gēni. Līdz ar to es viņus īsti nepazīstu. Viņi ienāk pie manis jau ar “zābaciņiem kājās” un kā balta lapa man, tā saka pieredzes bagāta audžumamma Dzintra Ābola no Kandavas novada, kura var lepoties ar sešām pašas meitām un bez piecām minūtēm – 10 mazbērniem. Kandavas novadā ir Latvijā lielākais audžuģimeņu skaits, tomēr bez problēmām neiztikt.

abola

Lasīt >>

Edgars Zariņš par bērnību, pieņemto lēmumu aiziet no mājām un dzīvi Zvanniekos

Pirms Zvanniekiem bieži sacīju, ka par visām neveiksmēm un neizdarībām man ir attaisnojums: smaga bērnība, sarežģīti sociālie apstākļi. Tā sen vairs nesaku, jo zinu, ka katram dots uzdevums gan pašam veidot savu likteni, gan saskatīt tajā Dieva klātbūtni.

edgars

Lasīt >>

Bārbalu ģimenes stāsts par dzīvi pēc divu dvīņu pāru adoptēšanas

Zane un Agris Bārbali pirms laika adoptēja četras māsiņas, proti, divus dvīņu pārus. Pāris dalās savas kuplās ģimenes tradīcijās, kas ik dienu padara laimīgu un prieka pilnu.

barbalu

Lasīt >>

Evitas Bērziņas un viņas dēla Gvido stāsts par audžubērnu uzņemšanu ģimenē

Evita Bērziņa no Kandavas novada stāsta par izvēli uzņemt savā ģimenē vienu audžubērnu un vēlmi strādāt un audzināt, maksimāli koncentrējoties uz šo vienu bērnu. Sarunā piedalās arī Evitas dēls – 20 gadus vecais Gvido, kuram audžubērnu pieņemšana ģimenē nodrošina jauniešu kompāniju.

evita_gvido

Lasīt >>

Ai, visādi ragi lien ārā” – par audžubērniem saka Jānis Samauskis no Saldus puses

Melošana, nedarbu slēpšana – tie ir tikai daži slēptie radziņi, kas pēc laika parādās, audžubērnam ienākot ģimenē, atzīst Jānis Samauskis no Saldus novada Ezeres pagasta. Viņu ģimenē nu jau aug pēc kārtas septītais un astotais audžubērns. Kā izdarīt tā, lai savstarpēji pieslīpētos, sadraudzētos, saprastu kopīgo, to nevienā grāmatā neraksta, prāto Jānis.

samausks

Lasīt >>

Šogad mazāk adoptēto bērnu; sagaida lielāku valsts atbalstu vietējiem adoptētājiem

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos gan tepat Latvijā, gan uz ārzemēm ir adoptēti nedaudz mazāk bērnu nekā pērn šajā laika posmā – par to liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotie dati.

Lasīt >>

Māksla būt par mammu

Jau pirms daudziem gadiem Linda zināja, ka neatkarīgi no tā, kā iegrozīsies dzīve, tajā būs vieta būtiskajam – viņa palīdzēs izaugt kādam bērnam. Lindas Balčūnes stāsts par adopciju un audžuģimenēm.

maksla_but

Lasīt >>

Cilvēkstāsts: Vija Nille

Vija Nille ir no Kocēnu pagasta, kuras mājās pajumti reiz raduši 22 sveši bērni. Pats mazākais bērniņš pie mums nonāca trīs dienas vecs, teic Vija, kura gan sarunas laikā norāda, ka viņas mājā ir savi noteikumi.

vija_nille

Lasīt >>