CILVĒKI

Dace Rence

Ikdienā vada Bērnu un ģimenes atbalsta biedrības “Miera Osta” darbu Latvijā, rīkojot vasaras nometnes bērnu aprūpes centra bērniem un darbojoties Karostā ar sociālā riska ģimeņu bērniem.

Iestājos par bāreņu aizstāvību, jo sajutu to kā aicinājumu no Dieva jau pusaudzes gados, sāku darboties brīvprātīgi, kalpojot kādā bērnu namā Rīgā un tagad darbojos šajā jomā, gan profesionāli, gan personīgi, 12 gadus savā ģimenē audzinājām aizbildniecībā pieņemtu bērnu.
Mans atslēgas pants ir Jēkaba 1:27.

 dace

Kaspars Prūsis

Latvijas kristīgās alianses bāreņiem valdes loceklis.
Āgenskalna baptistu draudzes mācītāja palīgs darbam ar nozaru vadītājiem.

Esam adoptējuši foršu puiku savā ģimenē un vēlamies Latvijā veidot vidi, kur rūpēšanās par bērniem, kas palikuši bez ģimenes siltuma, būtu dabiska lieta.

 kaspars

Vēsma Sandberga

 Latvijas Kristīgās Alianses valdes locekle, tulkotāja.

Pirms desmit gadiem mūsu ģimenē ienāca adoptēts bērns, un šis lēmums atvērt savas mājas un sirdi apgrieza mūsu dzīvi kājām gaisā. Mēs ieraudzījām sabiedrības daļu, kurai visvairāk bija vajadzīga mūsu palīdzība – bērni, kuri palikuši bez vecāku apgādības. Bija skaidrs, ka tā tas nevar palikt, ka kaut kas jādara, tāpēc izveidojām organizāciju, kas uzrunā draudzes un plašāku sabiedrības daļu par to, kā palīdzēt šiem bērniem. Ar prieku varu teikt, ka mūsu pulks aug un darbam ir arvien lielāki rezultāti.

 vesma

Ārija Martukāne

Profesionālo audžuģimeņu apvienības “Terēze” vadītāja.
Ģimenē izaudzināti četri savi un nu jau septiņi audžubērni.
 

Jaycee Jensen

 Ir dzimusi Mesā, Arizonas štatā, ASV. Kopš 2006. gada rudens viņa Latvijā darbojas kā misionāre. Saņēmusi aicinājumu rūpēties par pusaudžiem, kuri aiziet no bērnunama un sāk, patstāvīgu dzīvi, Džeisija nodibināja organizācija “New Hope Latvia”. Kopš tā laika šī kalpošana ir paplašinājusies un Džeisija rūpējas par bāreņiem no visas Latvijas. Džeisijas mērķis ir nodrošināt bāreņiem veselīgas un mīlošas attiecības, lai viņiem būtu nākotne. Viņa šo darbu veic apmeklējot bērnunamus, organizējot nometnes, veidojot sadarbību ar kristīgajām draudzēm un mudinot cilvēkus adoptēt, kļūt par audžu vecākiem un viesģimenēm. Lielāko daļu sava laika Džeisija pavada apciemojot bērnunamus visa Latvijā un pavadot laiku ar bērniem un darbiniekiem.

Dievs man ir devis dedzību un mīlestību uz “aizmirstajiem”. Viņš ir mīlējis un adoptējis mani, tāpēc jūtu aicinājumu parādīt tādu pašu mīlestību citiem, lai viņi varētu atrast un iepazīt Tēvu, kurš viņus nekad neatstās. 

 

Sandra Baltruka

Ikdienā darbojas sabiedrisko attiecību jomā, bet brīvajā laikā kopā ar citiem brīvprātīgajiem regulāri dodas uz Lejasstrazdu bērnu namu.

Palīdzēt bāreņiem ir mans sirds aicinājums. Tie ir forši bērni un jaunieši, ar kuriem kopā var ļoti labi ieraudzīt – kas ir patiesi vērtīgs un kas ne. Mīlestība ir rīcība, un, manuprāt, ar to, ka vienkārši esam līdzās, otram varam palīdzēt daudz vairāk nekā to apjaušam.

 

Vita Dreijere

Ikdienā ir žurnālistikas pasniedzēja. Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes evaņģēliski luteriskajā draudzē koordinē kalpošanu bāreņiem.

Katru reizi, kad sastopu bērnus no bērnunamiem, es pārliecinos, ka man nav jāmētājas ar nekādiem lozungiem, lai skaidrotu manu motivāciju iesaistīties kalpošanā bāreņiem. Mana motivācija ir paši bērni. Viņi ir brīnišķīgi draugi, un, pateicoties viņiem, arī mūsu sirdis piedzīvo skaistas pārmaiņas.

 

Ļuba Vasečko

Ikdienā strādā bērnu tiesību aizsardzībā trijos virzienos: Biedrībā “Mentor Latvia” ar jauniešiem,
kuri nāk no ārpusģimenes aprūpes institūcijām, nodrošinot piesaistes personu (mentoru) un organizējot
kopīgus pasākumus; ar sociālā riska ģimenēm Latvijas SOS Bērnu ciematu Asociācijā, veicot preventīvo
darbu, lai stiprinātu vecāku sociālās prasmes; konsultatīvs darbs Bērnu Uzticības tālrunī.

Bāreņu aizstāvībā iesaistos tāpēc, ka Dievs man ir devis sirdi, kas nav vienaldzīga pret
citu bēdām un es vēlos vīziju “Ģimene – katram bērnam Latvijā” padarīt par realitāti.

 luba

Maija Pauniņa

 Ikdienā strādā veselības veicināšanas jomā.

 Uzskatu, ka ikvienam bērnam ir nepieciešams gūt ģimenes pieredzi – piedzīvot mīlestību, rūpes un atbalstu. Zināt, ka viņš ir mīlēts, vajadzīgs un vērtīgs. Un ir absurds, ka Latvijā ir bērni, kuriem šī pieredze netiek sniegta.

 img_4535a