LRPM

LIELAS RŪPES PAR MAZAJIEM – LAI BĒRNS SLIMNĪCĀ NEBŪTU VIENS!

Mana misija ir to IEAUKLĒT šajās tikšanās reizēs un pateikt –Tu esi mīlēts un Tu esi gribēts!”

Nereti bērni no bērnu namiem vai aprūpes iestādēm nonāk slimnīcās vieni paši. Iestāde aprūpes personu nodrošināt nespēj personāla trūkuma vai noslogojuma dēļ. Savukārt, slimnīcas personāla galvenais uzdevums ir veikt bērna medicīnisko aprūpi, kas ierobežo viņu iespējas bērnam vienkārši būt līdzās. Ar problēmu nodrošināt personu, kas būtu līdzās bērnam slimnīcā sastopas arī audžuģimenes, aizbildņi, adoptētāji, kuri rūpējas par vairākiem bērniem, kā arī daudzbērnu ģimenes.

Iniciatīva dod iespēju algot 5 AUKLĪTES, kuras ir līdzās institūciju, uzņemošo ģimeņu un daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ārstējas vieni.

AUKLĪTE atsaucas bērna vajadzībām – veic ikdienas aprūpi, pavada uz procedūrām, atbild uz viņa emocijām, ir blakus, veido drošu piesaisti ar bērnu, pakāpeniski rada drošības sajūtu, mazina stresu un veicina atveseļošanās procesu. 

AUKLĪTE cīnās kopā ar tiem mazulīšiem, kuri pasaulē ieradušies pāragri, un tik pat ļoti satraukuma domas palīdz kliedēt pusaudžiem. Mieru cauri dziesmām nes bērniem, kuri spēj atbildēt tikai ar acu skatu vai vienmērīgu sirds ritmu. Patiesā mīlestībā ir blakus katram bērnam, kurš ilgojas miera un klātbūtnes esot slimnīcā.

Projekts ir ilgtermiņa un darbojas kopš 2018. gada 5. februāra.

Kopš 2018. gada atbalstu projekta ietvaros saņēmuši 126 bērni.

Pirmais publiskais sižets:


No “Lielas rūpes par mazajiem” video arhīva


Rekvizīti iniciatīvas atbalstam:
Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem
Mārupes iela 16, Rīga, LV-1002
Reģ.nr. 50008227331
Konta nr.: LV16HABA0551044535242
Banka: Swedbank

Linda Penēze
Iniciatīvas “Lielas rūpes par mazajiem” vadītāja
Tel. 26650518
E-pasts: linda.peneze@gmail.com