Citādā Bāreņu svētdiena 2020

Bāreņu svētdiena pagājušā gada nogalē bija citāda (kā viss pārējais pērn). Liels prieks vērot draudzes, kuras izmanto Bāreņu svētdienu, lai uzrunātu savas draudzes cilvēkus un skaidrotu iespējas iesaistīties ikvienam rūpējoties par pašiem mazākajiem un visvairāk cietušajiem mūsdienu sabiedrībā. Alianses komanda pielāgojās jaunajiem apstākļiem un mēģinājām maksimāli izmantot arī šī laika iespējas.

Radio bija viens no rīkiem, ko aktīvi lietojām, izveidojot raidījumu ciklus gan Latvijas Kristīgajā radio, gan Radio Marija pirms un pēc Bāreņu svētdienas. Milzīgs paldies jāsaka mūsu brīvprātīgajiem raidījumu vadītājiem Dacei Rencei, Oļesjai Danfeldei un Gežu pārim.

Tā kā pagājušās Bāreņu svētdienas aktualitāte bija bērni, kuriem grūtāk atrast ģimeni – pusaudži, lielas brāļu/māsu grupas un bērni ar funkcionāliem traucējumiem – vēlējāmies parādīt ģimenes, kuras tieši šādus bērnus ir uzņēmušās. Tādēļ noorganizējām Facebook tiešsraides sarunu ar trim burvīgām ģimenēm, kuras ir atsaukušās šim aicinājumam un bija gatavas drosmīgi dalīties gan ar saviem izaicinājumiem, gan priekiem.

Turpinot šo pašu tēmu decembra sākumā, sadarbībā ar Svēto Ģimenes māju, rīkojām tiešsaistes speciālistu diskusiju. Šāda diskusija nu jau ir kļuvusi par ikgadēju tradīciju un to apmeklē ļoti plašs jomas speciālistu spektrs.

Tiešsaistes konferences ekrānbilde

Arī šogad diskusijā piedalījās Tiesībsarga biroja pārstāvji, bāriņtiesu, Labklājības ministrijas, Atbalsta centru, Bērnu namu vadītāji un citi jomas speciālisti (kopā 40 dalībnieki), lai diskutētu par potenciālajiem risinājumiem tiem bērniem, kuriem ir grūtāk atrast ģimeni pašreizējā situācijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *