Mēs mācam un mācāmies!

Līdz šim esam jau paspējuši apmācīt ap 200 bērnunamu brīvprātīgos, 20 audžuģimenes un adoptētājus, kā arī 8 iniciatīvas “Lielas rūpes par mazajiem” aukles ar “Kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs” apmācību. Kulminācija šim apmācību maratonam bija vairāk nekā 100 valsts iestāžu speciālistu apmācība un iepazīstināšana ar šo apmācību. Tās bija 3 dienu intensīvas un interaktīvas nodarbības kuras pasniegt bija atbraukuši paši apmācības izveidotāji – Džeina un Deivids Skūleri.

Jāsaka, ka saņēmām necerēti pozitīvas un iedrošinošas atsauksmes no speciālistiem, kas apmeklēja apmācības. Lūk, dažas no tām:

“No visas sirds esmu jums visiem pateicīga par iespēju piedalīties apmācībās. Trūkt vārdu, lai izteiktu savu gandarījumu, piepildījumu un neizsakāmu iedvesmu, ko lektori un jūsu komanda sniedzāt. Lai jums nekad nezūd degsme, pacietība un sirsnība dzīvojot un strādājot. PALDIES !!!”
“Paldies, ka devāt iespēju mācīties no patiesi bērnus cienošiem un mīlošiem cilvēkiem, kuriem ir reāla pieredze darbā ar traumu pieredzējušiem bērniem.”
” Jūsu apmācības bija lieliskas- profesionālas, iedvesmojošas, izzinošas un lieliski organizētas! Saredzu milzīgu vajadzību šo informāciju popularizēt, skaidrot, lai iespējami mazāk pieļautu situācijas, kad bērni cieš no aprūpē iesaistīto cilvēku izpratnes/zināšanu trūkuma. Milzīgs p
aldies visiem organizatoriem un lektoriem!”

Februāra beigās un marta sākumā mums pašiem bija atkal iespēja mācīties – pieci Alianses pārstāvji devās uz Kārinas Pērvisas Bērna attīstības institūtu Teksasā. Apmācība, ko apguvām Teksasā ir kā nākamais līmenis pēc “Kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs” apmācības. Pašlaik notiek apmācības tulkošanas darbi un jau rudenī ceram šo apmācību piedāvāt Latvijā.

Milzīgs paldies par šo iespēju mums jāsaka Stīvensu ģimenei, kuri mūs ne tikai ļoti viesmīlīgi uzņēma, bet arī nosedza ceļa izdevumus visiem pieciem komandas dalībniekiem! Brīnumi notiek! Vairāk par šo apmācību piedāvājumu Latvijā un mūsu treneriem varat lasīt šeit.

Vēl viens neliels brīnums ir grāmatas “Bērns jaunā ģimenē” izdošana latviešu valodā. Nedaudz vairāk kā pirms gada nolēmām, ka vēlamies šo grāmatu izdot latviski, bet nebija skaidrības, kur iegūt līdzekļus tās izdošanai. Izrādījās, ka līdzekļi nebija nepieciešami. Aizgājām aprunāties ar izdevniecību Zvaigzne ABC un izrādījās, ka viņi bija gatavi šo grāmatu izdot.

Tā nu ar prieku varam ieteikt meklēt šo ļoti noderīgo grāmatu visiem, kuri rūpējas par bērniem ar sarežģītu pagātni, visos Zvaigzne ABC veikalos! Vairāk par grāmatas izdošanas stāstu variet lasīt intervijā ar Vēsmu Sandbergu, kas sniegta Bērna attīstības institūtam (angļu val.).